OPAX-2646 GPRS Alarm Paneli & Full Set Akü Dahil

Lütfen Teklif İsteyin

OPAX-2646 GPRS ALARM PANELİ & BGR-10 KABLOLU SİRENLİ  AKÜ DAHİL FULL SET
(1 YIL AHM ÜCRETSİZ)

Ürüne ait teknik destek ve Tanıtım videolarını Yukarıdaki Teknik Destek Videoları Bölümünden inceleyebilirsiniz.  Opax Youtube Kanalımıza erişmek için lütfen bu bağlantı adresini Tıklayınız.

Set İçeriği

 • 1 Adet OPAX-2646 GPRS ÖZELLİKLİ KABLOLU & KABLOSUZ ALARM PANELİ
 • 1 Adet BGR-10 KABLOLU 48 LED KIRMIZI/MAVİ POLİS SİRENİ (12 Volt 1.3A Akü Dahil)
 • 1 Adet ARD-507 KABLOSUZ PIR HAREKET DEDEKTÖRÜ  (Pil Dahil Değil)
 • 1 Adet ARD-2005 KABLOSUZ MANYETİK KONTAK (Pil Dahil Değil)
 • 2  Adet 4 TUŞLU KUMANDA
 • 1 Adet 12V 7.2  AMPER BAKIMSIZ KURU AKÜ
 • 1 YIL AHM HABERALMA HİZMETİ ÜCRETSİZ

 

Not: İsteğe bağlı LAN (Local Area Network) modülü ile Alarm Panelini Kablolu internet bağlantısı vererek kullanabilirsiniz.

        Opax-2646 Alarm Panelimizin Kablolu/Kablosuz Bölge Sayısı ve  Desteklediği  Dedektör Kapasitesi

 • 32 adet Kablosuz Bölge  ,92 adet Kablosuz Dedektör Tanıtabilirsiniz.. 
  Her bölgeye 3 adet Kablosuz dedektör Tanıtarak toplamda 92 Adet Kablosuz Dedektör Destekler.  32 Bölge x3 = 96 Kablosuz Dedektör Tanıtabilirsiniz. 

 • 8 Kablolu Bölge  (Extra Bölge Çoğaltıcı ile 16 Kablolu Bölge Destekler)  (Panelimize  48-70 Adet Kablolu Dedektör takabilirsiniz. Panelimizin Trafosu Destekler. Panel Üzerindeki Trafomuz 45Wattır. Kablo Mesafesini ve Kullanmış olduğunuz dedektörlerinizin çekim akımını hesaplamayı ihmal etmeyiniz.Ayrıca verilen bu değerlerde Beam / Işın Bariyerlerı sayısı asla 48*70 adet aralığında olmaz, beam dedektörleri hareket dedektörlerinden çok fazla akım çektiği için , kullanacağınız toplam Beam dedektör sayılarını lütfen Teknik servis ekibimize danışınız. 1 Panel 5-8 Adet Kablolu Beam dedektörünü rahatlıkla destekler, kablo mesafesine göre bu değerler değişkenlik gösterir. Yetmediği durumlarda panele extra besleyici adaptör ve akü bağlanır.

 • Sınırsız Kablosuz Siren tanıtabilirsiniz.
  ( İç Ortam / Dış Ortam Tüm Kablosuz Sirenlerimizin Tek Tuşla Kendini Kopyalama Özelliği Mevcuttur)

 

GPRS/GSM Alarm Sistemi Nedir?

GPRS Alarm nedir?

    GPRS, cep telefonu gibi mobil ağlarda şebeke üzerinden anahtarlamalı veri alış-verişi yapan bir mobil veri aktarım teknolojisidir. GPRS, İngilize General Packet Radio Service (Türkçe olarak Genel Paket Radyo Servisi) ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Cep telefonu gibi taşınabilir aygıtların internete bağlanmasını sağlar. GPRS alarmda 1 adet sim karta ihtiyacımız vardır.

    GPRS Alarm sisteminde kullanılan hatlara M2M Hattı denir, M2m Hattı 50MB, 100MB, 500MB ve 1GB paketleri olan data internet olan hatlara verilen isimdir. Bu hatta konuşma  desteklenmez sadece internet verir. Ayrıca Gprs Alarm panelindede içerisinde İnternet,konuşma ve sms paketi olan hatlarda kullanılır.Ancak bu hatların aylık ücretleri pahalı olduğu için müşterilerimizi M2M hat almalarını tavisye ediyoruz. Gprs özelliği ile alarm paneliniz anlık olarak alarm izleme merkezine sinyal gönderir, diğer pstn alarm paneli gibi günde 1 kez test sinyali değil isterseniz her 1 dakikada test sinyali gönderimi yapabilirsiniz. Gprs alarm alarmının, normal PSTNveya GSM alarmlardan önde gelen özellikleri budur diyebiliriz.

    Gprs Alarm panelimiz ilede uzaktan alarm panelinin bulunduğu ortamı dinleyebilir, karşılık görüşme yapabilirsiniz. bunun için M2M hat yerine normal konuşma ve internet paketi olan hatları kullanmanız gerekmektedir.

GPRS Alarm sisteminde yapılan tüm komutlar online olarak yapılmaktadır. Cihaz ile ilgili yapılan tüm ayarlar ve sorgulamalar sanki cihaz başında yapıyor muşunuz gibi hızlı ve gerçek zamanlıdır. Ayarların yapılıp yapılmadığını ve sorgulamalarınızı aynı anda görebiliyorsunuz. Yapılan tüm programlamalar cep telefonu üzerinden yapılabilmektedir, panelin başında iken tuş takımına ihtiyacınız yoktur.

     Opax Grps alarm panelinin uygulaması ile , montajınızı yapan bayilerimizin , size extra bir ücret almadan ,uzaktan mobil uygulamanız ile alarm panelinizi paylaştığınızda , ihtiyacınız olan tüm teknik ihtiyaçlarınızı, işyerinize veya evinize gelmeden teknik desteğini verebilmektedir. Panelin başında yapılacak tüm işlemler, opax uygulaması ile uzaktan yapılabilmektedir, bu özelliği ile müşterilerimizin tüm isteklerini uzaktan yapabilmektedir.

GSM Alarm nedir?

     Gsm alarm ise, alarm panelinde kullanılan hattın ses ve sms özelliği olan sim kartların kullanıldığı sistemlerdir. GSM alarm da kullanılan sim kartın hem ses görüşmesi hemde sms özelliği kullanılmaktadır. Ancak GSM alarmda kontrol sms lerle yapılmaktadır. GSM alarmda  panelin bulunduğu ortamı dinleyebilirsiniz ve karşılıklı görüşme yapabilirsiniz, ayrıca paneli cep telefonu olarak kullanabilmektesiniz.

GPRS/GSM Alarm nedir?

     Alarm Paneliniz GPRS/GSM özelliğini destekliyorsa alarm paneliniz hem internetten(M2M Hattı) hemde GSM hattı (Ses, SMS) üzerinden sms ile sorgulayabiliyor ve programlıyorsunuz. Hem M2M hattını hemde normal ses, internet ve sms paketi olan Sim Kartı destekliyor anlamına gelmektedir.

GPRS Alarmı neden tercih etmeliyim?

      GPRS destekli alarm panelinde, paneliniz kurma Açma işlemi, programlama ve cihazın tüm ayarları online gerçek zamanlı olarak yapılabilmektedir. GSM Alarm panelinde ise Komutlar SMS olarak gönderilmektedir. Bu şekilde 5-6 saniye gecikmeli olarak gerçekleşmektedir, önce komut gönderilir sonra komutun gerçekleştiğini gösteren sms cevabı gelir. GPRS ise gerçek zamanlı görmektesiniz. Ancak GSM panelde kullanılan normal ses hattı olduğunda ortamı dinleme, Alarm panelinin olduğu ortam karşılıklı konuşma özellikleri GPRS M2M hattında bu özelliği gerçekleştiremeyiz. Normal Ses Hatlarının aylık tarife ücretleri 35-60 TL arasındayken, M2M hatlarının aylık tarife ücretleri 7-10 TL arasındadır.

     OPAX-2646 Alarm Paneli hem GPRS hemde GSM özelliği bulunduğu için sizin herhangi bir özelliği tercih etmenize gerek yoktur, ister M2M hattı alarak alarm panelinizi GPRS üzerinden, ister Normal Ses Hattı alarak GSM alarm panelinizi, Ses veya SMS komutlarıyla kullanabililirsiniz.

Lan Network Modülü Nedir ?

      Lan Network İnternet Modülü üzerinde bulunan ethernet girişi ile Alarm panelimizi internete bağlar. Müşterilerimizin sim kart almadıkları durumunda Opsiyonel olarak satılan Lan Network modülü kullanmalarını tavsiye ederiz. Lan Network İnternet modülü ile yine aynı sim kart takıldığında yapacağınız tüm özellikleri yapabilirsiniz. Cep telefonunuz üzerinde Opax alarm uygulamamızla dilediğiniz şekilde panelimizi yönetebilirsiniz. Ayrıca panelimizi sim kart ile Alarm izleme merkezine bağlanabildiği gibi ,Lan network modülümüz ile de alarm izleme merkezine bağlanır.Dilediğiniz her dakika alarm paneline sinyal gönderebilirsiniz.

Lan Modülü ve Sim Kart Aynı anda Çalışır mı?

    Panelimiz bu durumlarda da öncelikle Sim karttan Çalışır ,Lan modülü ise yedekli durumda çalışır.Bu tercihi önce Lan , sonra Gprs (Sim kart) şeklindede ayarlayabilirsiniz.  Ne zaman sim kartınızda internet kesildiğinde veya fatura ödemeyi unuttuğunuzda sistem otomatik olarak Lan Network modülü üzerinden internete bağlanır.İkisinin aynı anda takılı olmasınında çok büyük avantajlarıda bulunmaktadır.

Diğer Özellikler
Stok KoduOPAX-2646 GPRS
MarkaOpax
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.